Pomiń nawigację

O biżuterii

Typologia kolorów

Wybierasz kolczyki dla dzieci i nie wiesz, jaki kolor wybrać? Zainspiruj się naszymi wskazówkami na temat wyboru kombinacji kolorów złota i cyrkonu, na przykład zgodnie z symboliką lub odcieniem włosów i skóry.

Typologia kolorów

Kolorystka według złota

Wybierając złoty kolor dziecięcych kolczyków, nie zapominaj o typologii kolorystycznej swojej córki. Ważny jest kolor skóry i włosów. Wystarczy spojrzeć na to, czy odcień skóry Twojej córki jest ciepły czy zimny.

 • Zimny typ

  Zimny typ

  Jeśli Twoja córka ma różowe policzki, jaśniejszą cerę a na ciele widoczne błękitne żyłki, jej kolorystyka jest zimna a najlepszą biżuterią dla niej będzie biżuteria z białego lub różowego złota.

 • Ciepły typ

  Ciepły typ

  Jeśli jednak ma jaśniejszą karnację i zielone żyłki, jest ciepłym typem a idealne dla niej będzie złoto żółte. Ale również możecie wybrać złoto różowe, które może być wyjaśnione kamieniem w cieplejszym odcieniu.

Typologia według koloru kamienia

Podobnie jak przy wyborze złota i wyborze koloru kamienia w biżuterii dla dzieci, możemy użyć kolorowej typologii skóry i włosów. W przypadku typów ciepłych odpowiednie są inne odcienie kolorów niż w przypadku dziewcząt, których kolor jest chłodny.

 • Blondynka z chłodnym tonem

  Blondynka z chłodnym tonem

  Zgodnie z typologią kolorów wskazane jest wybranie kolorów kamieni w kolorze różowym i ametystowym fioletu, które przyjemnie uzupełnią chłodny odcień ich skóry.

 • Blondynki z ciepłym tonem skóry

  Blondynki z ciepłym tonem skóry

  Delikatność dziewczynki z pewnością podkreślą kamienie w ciepłych odcieniach. Idealna dla nich jest ciemnoniebieski ale również odcienie zieleni czy szmaragdu.

 • Brunetki z chłodnym tonem skóry

  Brunetki z chłodnym tonem skóry

  Jeśli twoja córka ma jasną skórę i jest brunetką, najlepsze dla niej będą kolczyki z kamieniami w kolorze jasnym, różowym, czerwonym lub rubinowym.

 • Brunetki z ciepłym tonem skóry

  Brunetki z ciepłym tonem skóry

  Dla tego typu dziewczynek, najbardziej odpowiednie kamienie to czerwony, pomarańczowy lub żółty. Rozjaśnisz i podkreślisz ich koloryt skóry.

 • Rudowłose

  Rudowłose

  Dla małych rudowłosych, o jasnej karnacji najlepszym wyborem jest jasna biel. Do rudowłosych dziewczynek o ciemnej karnacji najlepiej pasują zielone odcienie.

 • Czarnowłose

  Czarnowłose

  Jeśli twoja mała dziewczynka ma czarne włosy, jej urok najlepiej będzie utrzymywał szmaragdowozielony, ciemnoniebieski lub purpurowy ametyst bez względu na ton jej cery.

Zobacz także symbolikę kolorów kamieni i zalecenie najbardziej odpowiedniego koloru kamienia dla twojej księżniczki zgodnie z jej typologią kolorów.

Utwórz własne dziecięce kolczyki

Utwórz własne dziecięce kolczyki

Stwórz kolczyki dla dzieci na miarę swoich potrzeb w mgnieniu oka w naszym konfiguratorze kolczyków. Kreatywność nie ma granic :)

Stwórz własną biżuterię