Pomiń nawigację

O biżuterii

O zapięciach do kolczyków dziecięcych

Większość modeli naszych kolczyków dziecięcych może być wykonana z dowolnym z poniższych typów zapięć. Wybierając najodpowiedniejsze z nich, upewnij się, że kolczyki są łatwe do założenia, dobrze przylegają do ucha i że istnieje jak najmniejsze ryzyko obrażeń w przypadku zahaczenia o jakiś przedmiot. Chcesz zobaczyć różnicę między różnymi rodzajami zapięć? Obejrzyj poniższe filmy.

O zapięciach do kolczyków dziecięcych
od 3 miesięcy do 3 lat

Brizura

Zapięcie typu bigiel znajduje się z przodu, haczyk wsuwa się do oczka na przedniej stronie kolczyka, co jest praktyczne w przypadku gdy kolczyk zakłada ktoś inny niż osoba, która go nosi.

  • To zapięcie stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przeciwko zgubieniu.
  • Zapięcie jest bardzo kruche, należy więc bardzo uważać, zwłaszcza podczas pierwszego zapinania.
Kolczyki brizurą
od 6 miesięcy

Sztyft

Kolczyki sztyfty jak sama nazwa na to wskazuje posiadają łatwe w użyciu zapięcie, które nawleka się na sztyft kolczyka. Na trzonie wykonane jest nacięcie, do którego zapada się puzeta. Ten typ zapięcia jest popularny przede wszystkim w Europie Zachodniej.

  • Jeżeli kolczyk dziecka zahaczy się o coś, łatwiej się rozepnie, co może zapobiec ewentualnemu zranieniu ucha. Zapięcie jest bardzo lekkie a więc i bardzie przystępne cenowo.
  • Sztyft trzyma się ucha trochę słabiej niż wkręt.
Kolczyki z puzetą
od 5 miesięcy

Wkręt

Kolczyki wkręty posiadają sztyft, na które wkręcane jest zamknięcie w kształcie śruby. Ten typ zapięcia jest bardzo popularny.

  • Kolczyk zamocowany jest bardzo bezpiecznie i praktycznie nie ma ryzyka jego zgubienia.
  • Z uwagi na system śrubowy jego wkładanie jest jednak trudniejsze. Kolejną drobną niedogodnością jest to, że zapięcie może łapać zanieczyszczenia, np. mydło lub krem, trzeba go więc regularnie czyścić.
Kolczyki wkręty
od 5 do 12 lat

Patentowe

Zapięcie angielskie umieszczone jest na tylnej stronie kolczyka i posiada patent, który zamyka kolczyk uniemożliwiając tym samym jego odpięcie i zgubienie. Jest to najczęściej wykorzystywany w kolczykach rodzaj zapięcia. Odpowiedni dla wszystkich dziewczynek.

  • Kolczyki z zapięciem angielskim są bardzo proste w obsłudze.
  • Jest cięższe, więc i jego cena jest większa.
  • Nieodpowiednie dla niemowląt.
Kolczyki z zapięciem patentowym

Kiedy i jak przekłuć dziecku uszy?

Decyzja o sprawieniu swojej królewnie pierwszych kolczyków przynosi ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Nie powinna być ona spontaniczna, lecz starannie przemyślana.

Více o Propichování oušek
Utwórz własne dziecięce kolczyki

Utwórz własne dziecięce kolczyki

Stwórz kolczyki dla dzieci na miarę swoich potrzeb w mgnieniu oka w naszym konfiguratorze kolczyków. Kreatywność nie ma granic :)

Stwórz własną biżuterię